Lene - stolica kraju

Jak można przeczytać w historii kraju, Lene było pierwszą osadą stworzoną przez osadników. Obecnie jest to stolica i największa miejscowość w kraju, zamieszkała przez 11 osób. Znajduje się tutaj Zamek Królewski, siedziba Króla, która jest w dużej części udostępniona dla turystów, nowoczesna siedziba Parlamentu, kancelaria premiera i budynki ministerstw. Położone jest na skraju Pogórza Leńskiego, w miejscu, z którego roztacza się świetny widok na pobliskie góry Vety, a przede wszystkim ich najwyższy szczyt - Monte Rubio (1237 m n.p.m.).

Prócz wymienionych wyżej, Lene jest jeszcze siedzibą portalu informacyjno-kulturalnego, Strony Obywatelskiej Królestwa Nowalu (SOKN), największej inicjatywy obywatelskiej w Nowalu. Przemierzając uliczki miasta, można odnaleźć też Muzeum Narodowe, Nowalską Wszechnicę Literacką (w budynku Ministerstwa Kultury), siedzibę Gazety Nowalskiej (na forum) a także za miastem pas przystosowany do lądowania samolotów i w niedalekiej przyszłości sterowców, z którego korzysta jedyny właściciel prywatnego samolotu w kraju, Król Matt Zdolny, który posiada starą awionetkę.

Na podstawie ustaleń wewnętrznych, związanych z kwestiami technicznymi, każdy nowy mieszkaniec Nowalu jest początkowo meldowany w Lene, ma jednak pełne prawo do przeprowadzki. Wśród obecnych mieszkańców Lene są:

Nowal Menu główne

Nowal Władze i prawa

Nowal Obywatele,rejestracja

Nowal Miejscowości

Nowal Szybki kontakt

Nowal Instytucje w kraju

Nowal Linki zagraniczne